Szociális ellátás
Létszáma átlagosan 15-19 tag és körülbelül 25 segítő. Egyre több fiatal érdeklődik a máltai önkéntesség iránt, akik szívesen segítenek, mikor a szegények számára szeretetvendégséget készítünk.
Legfőbb állandó tevékenységeink:
- ruhaosztás és –gyűjtés
- élelmiszercsomag osztás
- idősek és betegek látogatása, segítése
- húsvétkor és karácsonykor ebédfőzés és –hordás az időseknek, magányosoknak, rászoruló családoknak
- Szent Erzsébet kenyér osztás
- magányosok és hajléktalanok részére karácsonyi ünnep szervezése
Fontosnak tartjuk, hogy a betegeket látogassuk, segítséget nyújtsunk a gyógyszerek kiváltásában, a hallókészülékek karban tartásában, de ugyanilyen hangsúlyt fektetünk a kisgyermekes családokra is. Minden tevékenységünkbe igyekszünk bevonni a fiatalokat.
IRSZ: 6440
Település: Jánoshalma
Cím: Molnár János utca 5.
Telefonszám:: 06 20 326 6003
Intézményvezető: Kiss Györgyné
nyitva tartás:
hétfő: 8:00 – 15:00
kedd: 8:00 – 15:00
szerda: 8:00 – 15:00
csütörtök: 8:00 – 15:00
péntek: 8:00 – 12:00
szombat: ZÁRVA
vasárnap: ZÁRVA
"Az ember vándor, de nem magányosan vándorol. Együtt megyünk az úton."
/Kozma Imre atya/
Régióvezető: Dr. Jeney Gábor
Regionális ügyvezető: Dr. Rigó Orsolya
IRSZ: 6000
Település: Kecskemét
Cím: Hoffmann János u. 11.
Telefonszám:: 06-76/506-124
A Jánoshalma Városi Önkormányzat a 134/2023. (VI.29.) Kt. számú határozatával fogadta el a 2023-2028 időszakra vonatkozó esélyegyenlőségi programját.
Összhangban az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény, a helyi esélyegyenlőségi programok elkészítésének szabályairól és az esélyegyenlőségi mentorokról szóló 321/2011. (XII. 27.) Korm. rendeletben foglaltak alapján rögzíti az esélyegyenlőség érdekében szükséges feladatokat.
Az Önkormányzat az elfogadott Esélyegyenlőségi Programmal összehangolja Gazdasági Programját, Településfejlesztési stratégia, Általános Településrendezési Terv, fejlesztési terveket, koncepciókat, valamint az önkormányzat fenntartásában lévő intézmények működtetését. Az Esélyegyenlőségi Program elkészítésébe bevonja partneri kapcsolatrendszerét.
A helyzetelemzés adatai az Esélyegyenlőségi Program megalapozását szolgálja.
Az első év
A Jánoshalmi Kistérségi Egészségügyi Központ Nonprofit Közhasznú Kft. az EFOP-1.4.2-16-2016-00020 azonosítószámú, „Együtt könnyebb” elnevezésű projektet a Jánoshalma Városi Önkormányzat konzorciumi partnereként valósítja meg. A projekt megvalósításának időtartama 2017 október 02- - 2022. szeptember 30.
Az Egészségügyi Központ, mint konzorciumi partner, a pályázat keretében megvalósítandó vagy már működő prevenciós tevékenységek fejlesztését, bővítését, támogatását és koordinációját vállalta, szoros együttműködésben a prevencióban érintett más intézményekkel. A prevenciós tevékenység a fogantatástól a középiskolás kor végéig tart ezen pályázat keretében, az alábbi egymásra épülő tevékenységi elemekkel:
Koragyerekkori (0-3 éves kor) prevenció (beleértve a várandós anyák körében végzett prevenciós tevékenységet is)
Óvodai prevenció
Általános iskolai prevenció
Középiskolai prevenció
A másik fő tevékenység jelen pályázat keretében a közösségi, gyermek-és ifjúsági programok működtetése a szegregátumban vagy szegregált településen, meglévő vagy új közösségi térben, ahol a szülők számára kötelezően kell biztosítani háztartási – gazdálkodási, pénzkezelési ismeretekkel kapcsolatos foglalkozásokat főként a prevenció és a szegregátumban elhelyezkedő Közösségi Ház működtetése.
A pályázat megvalósításának első évében a prevenciós tevékenység keretében a Gyerekesély Programiroda szakmai munkatársai ellátogattak a járás összes óvodájába és iskolájába az alábbi programok kapcsán:
Óvodai Programok:
Kézmoshow és fogmoshow: a program keretében a gyerekek az emberi egészségi állapotot leginkább befolyásoló készségek (kézmosás és fogmosás) elsajátításának miértjét és helyes technikáját tanulják meg játékos, interaktív formában.
A programokon résztvevők száma a 2017/2018-as tanévben: 324 fő
Táplálkozási alapismeretek: A program keretében játékos, interaktív formában kerülnek bemutatásra az egészséges táplálkozás alapelvei, a különböző tápanyagok, élelmiszerek gyakorlati tapasztalás formájában segíthetik a gyermekeket az egészségtudatos életmód kialakításában
A programon résztvevők száma a 2017/2018-as tanévben: 162 fő
Iskolai programok:
E-bug alsó tagozatosoknak: az ismeretterjesztő és egészségfejlesztő program játékosan, sok esetben kísérletekkel alátámasztva vezeti be a gyerekeket a mikróbák világába, majd kitér a fertőzések terjedésére, veszélyeire, a helyes kézhigiéné betartására, a leggyakoribb mikróbák által okozott légzőszervi megbetegedésekre, valamint a védekezés lehetőségeire, beleértve az antibiotikumok használatát, külön kiemelve az antibiotikum abusus veszélyeit.
E-bug felső tagozatosoknak: az előzőekben részletezett program a korosztályra optimalizálva és tematikájában kiegészülve a nemi úton terjedő fertőzésekkel.
A e-bug alsó- és felső tagozatosoknak szervezett programokon résztvevők száma a 2017/2018-as tanévben: 105 fő
Egészségesen energikusan: a program keretében a résztvevők megismerik a tudatos életmód, ezen belül is a tudatos táplálkozás és tápanyag-élelmiszervásárlás alapjait és a gyakorlatban is megtapasztalhatják azt, hogy mindennapos alapanyagokból milyen gyorsan és egyszerűen lehet egészséges ételeket készíteni:
A programon résztvevők száma a 2017/2018-as tanévben: 45 fő
Ciklus-show – Testem titkos jelzéseinek nyomán: a szexuális felvilágosító program magja egy dramatikus játék, melynek során a serdülőket végigvezetik a termékenység testi folyamatain: játékokkal, zenével, meglepetésekkel. A nyelvezet, a képi bemutatás módja elsősorban a tizenévesek igényeihez szabott, a benne foglalt információk, magyarázatok, az adatok pedig korszerű és pontos biológiai tudást képviselnek.
A programon résztvevők száma a 2017/2018-as tanévben: 147 fő
Személyközpontú (Encounter) megközelítésű készségfejlesztő csoportfoglalkozás: a foglalkozás a személyközpontú megközelítést előtérbe helyezve, nondirektív technikákkal, a korosztályi jellegzetességekhez és egyéni igényekhez illeszkedő iránymutató tematika szerint kerülnek megtartásra szakképzett pszichológus bevonásával.
A programon résztvevők száma a 2017/2018-as tanévben: 73 fő
A Közösségi ház komplex szociális funkciót tölt be a helyben élők részére. Helyet biztosít a kisebb közösségek rendszeres programjainak. Különböző szolgáltatások, úgy mint a szociális és gyermekjóléti-, valamint a védőnői ellátás, a számítógép és internet-használat helyben elérhető. A szolgáltatások között helyet kap a családok egészségfejlesztési, háztartásvezetési, gazdálkodási, a lakások karbantartásához és a kertek megműveléséhez kapcsolódó ismereteiknek bővítése, továbbá a gyermekek fejlődését segítő foglalkozások. A közösségi szolgáltató ház lehetőséget biztosít az ellátási terület infrastrukturális ellátottságából és az ott élők szegénységéből fakadó szükségletek kielégítésére: helybe vitt egészségügyi szűrések, mosás, tisztálkodás, varrás, főzés.
A közösségi szolgáltató ház munkatársaival szorgalmazza a helyi közösségek kialakulását és az önszerveződésének megerősítését.
A Házban megvalósuló programokon összesen 1.000 fő vett részt.
A Gyerekesély Program megvalósításának első évében az Egészségügyi Központ által szervezett programokon résztvevő személyek mindösszesen: 1.856 fő.
TELEPHELY CÍME: 6440 JÁNOSHALMA, KÖLCSEY FERENC U. 26.
Ellátási terület: Jánoshalmi járás (Jánoshalma, Mélykút, Borota, Kéleshalom, Rém)
Szolgáltatás megnevezése: pszichiátriai betegek nappali ellátása
Ellátható személyek száma: 50 fő
Nyitva tartási idő pszichiátriai ellátás esetén
(hétnapos nyitva tartás, kivéve ünnepnapok)
Hétfőtől – Vasárnapig: 07.00 - 13.00
Szolgáltatás megnevezése: szenvedélybetegek nappali ellátása
Ellátható személyek száma: 50 fő
Nyitva tartási idő szenvedélybeteg ellátás esetén
(hétnapos nyitva tartás, kivéve ünnepnapok)
Hétfőtől – Vasárnapig: 13.30 - 19.30
Intézményvezető: Ördögh Edit
Cím: 6440 Jánoshalma, Radnóti Miklós utca 12.
Feladatellátás: Jánoshalma, Béke tér 1.
Telefon: +36-70/198 9150
E-mail: janoshalmacsgyk@gmail.com
Web: -