2024. év első félévében megújul Jánoshalma közvilágítási rendszere

2024. év első félévében megújul Jánoshalma közvilágítási rendszere

2024. év első félévében megújul Jánoshalma közvilágítási rendszere

A város vezetése útjára indítja a hálózat korszerűsítésre és bővítésére vonatkozó felújítási munkálatokat. 2023. november 29-én, a Képviselő-testület felhatalmazásából, Czeller Zoltán polgármester úr megbízta a Sziget-Vill Kft-t a hálózat tervezési munkálatainak elvégzésével. A tervező cég ügyvezető igazgatója Hábián János, a megbízási szerződést a cég részéről Hábián-Fazekas Szilvia írta alá. A tervek a jövő év első hónapjaiban elkészülnek, az engedélyezési eljárás után még a téli hónapokban megtörténik kivitelező cég kiválasztása is. A hálózat felújítási munkálatok kezdetét az Önkormányzat a jövő év 2. negyedévében tervezi.

Településünkön a közvilágítás legutóbbi korszerűsítése a 2000-es évek elején történt meg. A lámpatestek avulása az elmúlt időszakban felgyorsult és a meghibásodások is gyakoribbá váltak. Az elmúlt 1-2 évben az önkormányzat már nagyon sok bejelentést tett az MVM-hez a lakosságtól érkezett közvilágítási panaszok alapján. Probléma az is, hogy a jelenleg már korszerűtlennek számító lámpatestek cseréje egyre nagyobb nehézséget okoz. A város vezetése a tervező cégnek új LED-es lámpatestek felszerelésére, és közel 400db új lámpatest beépítésének tervezésére adott megbízást.

A korszerű közvilágítás, a modern lámpatestek nemcsak a lakosok, hanem a településünkre érkezők és az átutazók felé is pozitív üzenetet hordoz, a közterületeket használók biztonságérzetét is jelentős mértékben növeli.

Tetszett a cikk? Kérem, ossza meg!

Hírkategóriák

Népszerű hírek

Közösség

Image

+36 77 501 001

polghiv@janoshalma.hu

Lépjen velünk kapcsolatba

Image
H-6440, Jánoshalma, Béke tér 1., Magyarország
Image
A Polgármesteri Hivatal ügyfélfogadási rendje
hétfő: 8:00 - 12:00
13:00 - 16:00
kedd: nincs
szerda: 8:00 - 12:00
13:00 - 17:00
csütörtök: nincs
péntek: 8:00 - 12:00
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Szechenyi 2020 TOP_PLUSZ pályázatok